VENÜS OĞLAK BURCUNDA 8 OCAK – 1 ŞUBAT 2021

 

Venüs, sevgi aşk ve ilişkiler, beşeri ilişkiler, parayı kazanma ve kullanma, kendi öz değerimizin farkında olma ve yansıtma, estetik ve güzellik, sanat, hayattan aldığımız hazlar Venüs’le ifade edilir. Venüs boğa ve terazi burçlarını yönetir. Astrolojik açıdan Akrep ve koç burçlarında zararda başak burcunda düşüştedir. Doğasının özelliklerini tam olarak sergileyemez. Oğlak burcu iş hayatı ve kariyerde başarı odaklı, üretken, çalışkan, geleneksel, muhafazakar bir yapı sergiler. Duygular söz konusu olduğunda yok sayar. Sorumluluk ve yükümlülükler ön plandadır. Oğlak burcunu Satürn yönetir ve Mitolojide Kronos (Zaman) ile ifade edilir. Venüs oğlak burcu transiti bu bilgiler ışığında şöyle gelişebilir;

Sevgi aşk ve ilişkilerde ciddi, ağırbaşlı ve mesafeli bir konum sergileyebilirsiniz. Süregelen bir ilişkiniz varsa bu ilişkinin ciddiyetini ve devamlılığını sorgulayabilirsiniz. Beşeri ilişkilerde de ciddi ve mesafeli bir ilişki yürütebilirsiniz.

Parayı kazanma ve kullanma konusunda oğlak burcu satürn yönetiminde olduğu için paranın değerini bilir ve kazanmanın yolunu çok çalışarak sağlar. Harcama konusunda da aynı olumlu davranış kalıbını uygular ve gereksiz şeylere para harcamaz. Cimrilikle suçlanabilir halbuki o parayı kazanmanın zorluluğunu bildiği için ona göre davranır.

Estetik ve güzellik, bakım konularında fonksiyonellik ve temel bakımlar önemli olacaktır.

Görücü usulü tanışma ya da teknoloji kullanarak internet üzerinden tanışma siteleri ya da arkadaş ve akrabalar tarafından tanıştırılıp flört ve evlilik yapılması düşünülebilir.

Oğlak burcunun geleneksel ve muhafazakar yapısı nedeniyle flörtten sonra hemen söz, nişan, evlilik gibi ritüellere yönelebilirsiniz.

Kılık kıyafet ev dizaynı konularında işlevsellik ve abartıdan uzak modeller kullanarak çözebilirsiniz.

Natal haritalarınızda oğlak burcunun bulunduğu ve yönettiği evlerde kişisel gezegenleri olanlar ve açı yoluyla etkilenenler bu transiti daha fazla hissedebilirler. Öncü burçlarda Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burçları daha fazla etki alabilirler. Venüs Oğlak transitinin sizi hangi hayat alanından etkilediğini öğrenmek için Ocak 2021 gezegen hareketlerini ve haftalık yorumları www.astrologtulinaydogan.com dan okuyabilirsiniz.

 

 

 

 

By |2021-01-10T03:58:28+00:0010 Ocak , 2021|Genel, Güncel Yazılar|Yorum yok

Siz de fikrinizi belirtin