4-10 Ocak 2021 Haftalık Gezegen Hareketleri ve Burçlarınıza Etkisi

4-10 Ocak Haftasına Genel Bakış

Kişisel tarihimizde hepimizi farklı boyutlarda etkileyen zorlu bir 2020 yılını bitirdik. Pandeminin etkisini dünyada ve ülkemizde yoğun olarak hissediyoruz. 2021 yılına genel olarak baktığımızda Satürn’ün 2,5 yıllık kova burcu transiti süresince pandeminin devam edeceğini öngörebiliriz. Aşı çalışmaları ve kısıtlamalarla salgının önünün alması planlanırken benim öngörüm 26 Mayıs yay burcundaki ay tutulmasından itibaren -+15 gün opsiyonla daha rahatlayacağımızı düşünüyorum. Tabii ki bu maskelerin devamını ve yeni normaller kapsamında olacak. Okulların bu yıl sonuna kadar açılacağını düşünmüyorum. Yazın ilköğretim ve üniversite öğrencilerine ek ders ya da üniversitelerin teknik olarak yapılması gereken dersleri tıp, mühendislik gibi branşlarda yüz yüze dersler olabilir ancak online derslerle öğretim yılı tamamlanacak gibi gözüküyor. 2021 genel etkilerini anlatan bir yazı yazacağım ve burçlar bazında ayrıca 2021 yılını inceleyeceğim. Bu haftanın genel etkilerine bakacak olursak ay Pazartesi günü başak burcunda ilerleyecek. Düzen ve tasnif gerektiren işlerinizi yapabilirsiniz. Salı günü ay terazi burcuna geçecek. İkili ilişkiler, beşeri ilişkiler, adalet, hak ve hukuk arayışımız devam edecek. İlişkiler yoluyla hayatı deneyimleyeceğiz. Perşembe günü Mars Astrolojik olarak zararda olduğu boğa burcuna geçecek. 8 Ocak Cuma günü Merkür Kova burcuna Venüs Oğlak burcuna geçecek. Bu gezegen hareketlerinin sizi hangi hayat alanından etkilediğini öğrenmek için Ocak ayı gezegen hareketlerine bakabilirsiniz. Bu haftanın öne çıkan açı kalıplarına baktığımızda 5 Ocak Salı günü kesinleşen Merkür Plüton kavuşumu nedeniyle zihnimizin çalışma şekli, ticaret, iletişim, eğitim, konularında güçlü arzular duyarak değişim ve dönüşümü hayatımıza entegre edeceğiz. Kavuşumlar iki yönlü çalıştığı için sözlerimizi ve fikirlerimizi baskı unsuru ve manüplatif olarak kullanabiliriz. Dediğimizin olmasında diretebiliriz. 8 Ocak Cuma günü Güneş Neptün üçgeni kesinleşecek. Tasarımcı hayal gücü ve ilhamın etkisiyle projeler ve fikirler üretebiliriz. Şifa çalışmaları için de uygundur. Pazar günü Merkür Satürn kavuşumu oluşacak. Fikirlerimizi hayata geçirmek ve sabitlemek için kullanabileceğimiz gibi diğer yönden sözlerimizi ve fikirlerimizi açıklarken baskı engeller ve gecikmelerle karşılaşabiliriz. Burçlarınıza göre haftanın etkilerini incelerken yükselen burca göre okumanızı öneririz. Yükselen burcunu bilmeyenler güneş burcuna göre okuyabilirler. Ay burcunu bilenler ay burçlarını da okumalarını tavsiye ederim.

KOÇ BURCU VE YÜKSELEN BURCU KOÇ OLANLAR

Haftaya ay başak burcunda başlıyorsunuz koçlar ve sevgili yükselen burcu koç olanlar, Pazartesi günü duygularınızla iradenizi bir arada uyum içinde kullanacaksınız. Arkanızdan dönen işleri ve gizli düşmanlarınızın yaptıklarını ve dedikoduları duyarak hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Salı günü iş hayatınız ve kariyerinizde güçlü olarak değişim ve dönüşüm arzusu duyacaksınız. Ancak dediğinizin olmasında diretmek ve manüplatif olmak gibi gölge yönleri kullanabilirsiniz aman dikkat! Çarşamba günü eril ve dişil dengesini korumakta zorlanabilirsiniz. Perşembe günü kendi kazandığınız para alanında harekete geçmek için enerjisiz ve isteksiz hissedebilirsiniz. Cuma günü otorite figürlerinden yardım ve destek görebilirsiniz. Kendi kişiliğinizi yansıtırken sanatsal ve spiritüel bakış açıları geliştirebilirsiniz. Cumartesi günü ikili ilişkilerde uyumlu etkiler sergileyebilirsiniz. Pazar günü arkadaşlarınızla sosyal çevrenizde yaptığınız grup çalışmaları ve sosyal sorumluluk projelerinde kendi sözlerinizi ve fikirlerinizin baskı altına alındığını söyleyebilirsiniz.

BOĞA BURCU VE YÜKSELEN BURCU BOĞA OLANLAR

Haftaya ay başak burcunda başlıyorsunuz sevgili boğa burcu ve yükselen burcu boğa olanlar, Pazartesi günü arkadaşlarınızla sosyal çevrenizdeki iletişimlerinizde beklentilerinizin karşılanmaması nedeniyle hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Salı günü yurt dışı işlerinizle ilgili zorluklar ve pandemi şartları sizi yoracak. Çarşamba günü dişil ve eril yönleriniz arasında denge kurmakta zorlanacaksınız. Perşembe günü ikili ilişkiler konusunda harekete geçmekte isteksiz ve enerjisiz hissedeceksiniz. Cuma günü otorite figürlerinden destek yardım ve ilgi görebilirsiniz. Kendi kişiliğinizi, tarzınızı ve tavrınızı yansıtırken tasarımcı hayal gücü ve ilhamın etkisinden yararlanacaksınız. Cumartesi günü ikili ilişkiler konusunda olumlu etkiler altında olacaksınız. Pazar günü iş hayatınız ve kariyerinizde kendinizi baskı altında ve engellenmiş hissedebilirsiniz.

İKİZLER BURCU VE YÜKSELEN BURCU İKİZLER OLANLAR

Haftaya ay başak burcunda başlıyorsunuz sevgili ikizler burcu ve yükselen burcu ikizler olanlar, Pazartesi günü iş hayatınız ve kariyerinizde beklentilerinizin karşılanmaması nedeniyle hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Salı günü alacaklarınızı tahsil edip borçlarınızı ödemek isterken zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Kredi, borç, vergi ve ödemeler üzerinizde baskı unsuru olarak sizi rahatsız edebilir. Çarşamba günü kadın erkek ilişkilerinde sorun yaşayabilirsiniz. Perşembe günü arkanızdan dönen işler, dedikodular ve gizli düşmanların yaptıklarını görecek ve olayların üzerine gitmek istemeyeceksiniz. Cuma günü iş hayatınız ve kariyerinizde tasarımcı hayal gücü ve ilhamın etkisiyle projeler üreteceksiniz. Cumartesi günü ikili ilişkilerde uyumlu etkiler altında olacaksınız. Pazar günü devam eden davanız varsa o davanın sonuçlanması ile ilgili engeller, kısıtlar ve gecikmelerle karşılaşacaksınız.

YENGEÇ BURCU VE YÜKSELEN BURCU YENGEÇ OLANLAR

Haftaya ay başak burcunda başlıyorsunuz sevgili yengeç burcu ve yükselen burcu yengeç olanlar, Pazartesi günü yurt dışı işler ve yurt dışı seyahatlerin pandemi koşulları nedeniyle gecikmesi ve iptal olması nedeniyle hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Salı günü ikili ilişkiler ve evliliğinizde kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Sözleriniz ve fikirlerinizle manüplatif tavır ve davranışlar geliştirebilirsiniz. Çarşamba günü kadın erkek ilişkilerinde sorun yaşayabilirsiniz. Perşembe günü arkadaşlarınızla iletişiminizde harekete geçmek duruş sergilemek kendinizi göstermek isterken içsel olarak kendinizi buna hazır hissetmeyeceksiniz. Cuma günü otorite figürlerinden destek ilgi ve yardım göreceksiniz. Cumartesi günü fikirsel bazda projeler üreteceksiniz ancak hayata geçirmekte zorlanabilirsiniz. Pazar günü ödemelerle ilgili kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Günü gelen ödemeler nakit sıkıntısı nedeniyle sorun yaratacak.

ASLAN BURCU VE YÜKSELEN BURCU ASLAN OLANLAR

Haftaya ay başak burcunda başlıyorsunuz sevgili aslan ve yükselen burcu aslan olanlar, Pazartesi günü ailenizin, eşinizin varsa ortağınızın parasını yönetme ve kullanma isterken beklentilerinizin karşılanmaması nedeniyle hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Salı günü gündelik işlerinizi yürütürken sizin için çalışan kişilerle ilişkilerinizde manüplatif baskıcı ve kendi dediğinizin olmasında direten tavır ve davranışlar sergileyebilirsiniz. Çarşamba günü kadın erkek ilişkilerinde sorun yaşayabilirsiniz. Perşembe günü iş hayatınız ve kariyerinizde harekete geçmeniz insiyatif almanız gerekirken statükoyu korumak adına tavır koymak duruş sergilemek konusunda hiç bir şey yapmayacaksınız. Cuma günü otorite figürlerinden yardım destek ve ilgi görebilirsiniz. Cumartesi günü ikili ilişkiler ve evliliğinizde sözleriniz ve yaklaşımınız karşınızdakini rahatsız edecek. Pazar günü ikili ilişkiler ve evliliğinizde kendinizi baskı altında engellenmiş ve kısıtlanmış hissedebilirsiniz.

BAŞAK BURCU VE YÜKSELEN BURCU BAŞAK OLANLAR

Haftaya ay başak burcunda başlıyorsunuz eleştirel yönünüz artarak devam edebilir. Düzen ve tasnif gerektiren işlerinizi yapabilirsiniz. Pazartesi günü ikili ilişkiler ve evliliğinizde beklentilerinizin karşılanmaması nedeniyle hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Salı günü çocuklarınızla iletişiminizde dediklerinizi yapmalarını sağlamak için manüplatif ve baskıcı tavır ve davranışlar sergileyebilirsiniz. Çarşamba günü hayatınızın gitmeniz gereken yönü menzili hakkında olumlu kadersel etkiler altında olacaksınız. Perşembe günü yüksek öğrenim ve akademik çalışmalar konusunda harekete geçmek için kendinizi yetersiz ve enerjisiz hissedebilirsiniz. Cuma günü otorite figürlerinden yardım ilgi ve destek görebilirsiniz. Cumartesi günü evcil hayvanlarınız varsa bakımı gezdirilmesi ve doktora götürülmesi sizi zorlayabilir. Pazar günü sözleriniz ve fikirlerinizi açıklarken baskı ve engelleme gördüğünüzü düşüneceksiniz.

TERAZİ BURCU VE YÜKSELEN BURCU TERAZİ OLANLAR

Sevgili terazi burcu ve yükselen burcu terazi olanlar haftaya ay başak burcunda başlıyorsunuz. Pazartesi günü duygularınızla iradenizi bir arada uyum içinde kullanacaksınız. Ortak kazançlar ve ortak gelirler konusunda beklentilerinizin karşılanmaması nedeniyle hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Salı günü aile bireylerinizle iletişiminizde baskıcı ve manüplatif davranabilirsiniz. Çarşamba günü kadın erkek ilişkilerinde sorun yaşayabilirsiniz. Perşembe günü kredi, borç, alacak, nafaka, miras, vergi ve ödemeler konusunda harekete geçmekte kendinizi cesaretsiz ve isteksiz bulabilirsiniz. Cuma günü otorite figürlerinden destek yardım ve ilgi göreceksiniz. Aileniz size borçlarınızı ödeme konusunda maddi anlamda destek verebilir. Cumartesi günü ikili ilişkilerde uyumlu etkiler altında olacaksınız. Pazar günü sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizde kendinize baskı yapılmış gibi hissedebilirsiniz.

AKREP BURCU VE YÜKSELEN BURCU AKREP OLANLAR

Sevgili akrep burcu ve yükselen burcu akrep olanlar haftaya ay başak burcunda başlıyorsunuz Pazartesi günü sevgi aşk ve ilişkilerde beklentilerinizin karşılanmaması nedeniyle hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Salı günü kardeşler, kuzenler ve yakın akrabalarla ilişkilerinizde kendinizi manüplatif ve baskıcı tutum ve davranışlar sergilerken görebilirsiniz. Çarşamba günü hayatınızın gitmeniz gereken yönü hakkında olumlu kadersel etkiler altında olacaksınız. Perşembe günü ikili ilişkiler ve evliliğinizde yolunda gitmeyen şeyleri düzeltmek için yeterli cesaret ve enerjiniz olmadığını düşüneceksiniz. Cuma günü otorite figürlerinden yardım destek ve ilgi göreceksiniz. Cumartesi günü ikili ilişkilerde bahar havası yaşayabilirsiniz. Pazar günü eğitim verme ya da alma konusunda yapılandırma yapma kararı alabilirsiniz.

YAY BURCU VE YÜKSELEN BURCU YAY OLANLAR

Sevgili yay burcu ve yükselen burcu yay olanlar haftaya ay başak burcunda başlıyorsunuz. Pazartesi günü aile bireylerinizle iletişiminizde beklentilerinizin karşılanmaması nedeniyle hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Salı günü kendi kazandığınız para alanında yeni gelir kaynakları elde etmek için güçlü arzular hissederek harekete geçeceksiniz. Çarşamba günü hayatınızın gitmeniz gereken yönü menzili konusunda kadersel olumlu etkiler altında olacaksınız. Perşembe günü gündelik işlerinizi yürütürken sizin için çalışan kişilerle ilişkilerinizde düzenlenmesi gereken işlerle ilgili olarak harekete geçmekte isteksiz olacaksınız. Cuma günü otorite figürlerinden yardım destek ve ilgi göreceksiniz. Cumartesi günü ikil ilişkilerde olumlu etkiler altında olacaksınız. Pazar günü iletişim ve sosyal medyada daha fazla yer almayı planlayarak yapılandırmaya gidebilirsiniz.

OĞLAK BURCU VE YÜKSELEN BURCU OĞLAK OLANLAR

Sevgili oğlak burcu ve yükselen burcu oğlak olanlar haftaya ay başak burcunda başlıyorsunuz. Pazartesi günü kardeşler, kuzenler ve yakın akrabalarla ilişkilerinizde beklentilerinizin karşılanmaması nedeniyle hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Salı günü kişisel refah ve mutluluğunuzu arttırmak için güçlü arzular duyacaksınız. Değişim ve dönüşümü hayatınıza entegre edeceksiniz. Çarşamba günü hayatınızın gitmeniz gereken yönü menzili konusunda olumlu kadersel etkiler altında olacaksınız. Perşembe günü aşk ve flörtlerle ilgili harekete geçmek isterken çok kendinizi ortaya koyamayacak ve duruş sergileyemeyeceksiniz. Cuma günü otorite figürlerinden yardım destek ve ilgi göreceksiniz. Cumartesi günü ikili ilişkilerde olumlu etkiler altındasınız. Pazar günü kendi kazandığınız para alanında yapılandırma yapmaya giderek harcamaları kontrol altına alacak ve yeni gelir kaynakları elde etmek için çalışacaksınız.

KOVA BURCU VE YÜKSELEN BURCU KOVA OLANLAR

Sevgili kova burcu ve yükselen burcu kova olanlar haftaya ay başak burcunda başlıyorsunuz. Pazartesi günü kendi kazandığınız para alanında beklentilerinizin karşılanmaması nedeniyle hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Salı günü arkanızdan dönen işler, dedikodunuz ve gizli düşmanlarınızın yaptığı çalışmaları fark edeceksiniz. Siz de manüplatif ve kontrolcü davranabilirsiniz. Çarşamba günü hayatınızın gitmeniz gereken yönü menzili hakkında olumlu kadersel etkiler altında olacaksınız. Perşembe günü aile bireylerinizle iletişiminizde harekete geçmek duruş sergilemek ve kendinizi göstermek için içsel olarak hazır hissetmeyeceksiniz. Cuma günü otorite figürlerinden yardım ve destek göreceksiniz. Kişiliğinizi tarzını ve tavrınızı yansıtırken tasarımcı hayal gücü ve ilhamın etkisiyle projeler üretebilirsiniz. Cumartesi günü sözlerinizi kavgaya meyil verecek şekilde kullanmazsanız iyi edersiniz. Pazar günü kitap yazmak ya da yazınsal eserler konusunda çalışmak için karar alabilirsiniz.

BALIK BURCU VE YÜKSELEN BURCU BALIK OLANLAR

Sevgili balık burcu ve yükselen burcu balık olanlar haftaya ay başak burcunda başlıyorsunuz. Pazartesi günü kişisel refah ve mutluluğunuzu arttırmak için sunum hazırlayabilirsiniz. Bu sunumu insanlara yollayarak yeni çalışmalara başlamak isteyebilirsiniz. Salı günü arkadaşlarınızla birlikte sosyal sorumluluk projelerinde görev alabilirsiniz. Çarşamba günü kadın erkek ilişkilerinde sorun yaşayabilirsiniz. Perşembe günü tanıtım satış ve pazarlama konusunda harekete geçmek duruş sergilemek ve kendinizi göstermek konusunda yeterince performans sergilemeyeceksiniz. Cuma günü otorite figürlerinden yardım destek ve ilgi göreceksiniz. Şifa çalışmaları yapabilir ve yardıma ihtiyacı olanlara maddi ve manevi yardımda bulunabilirsiniz. Cumartesi günü sözleriniz ve fikirlerinizi açıklamakta zorlanacak ve kavgaya yol açacak konuşmalar yapabilirsiniz. Pazar günü uzun süre kapalı yerde çalışarak yazı yazabilir ve iletişimde bulunabilirsiniz.

Siz de fikrinizi belirtin