KOVA BURCUNDA VENÜSYEN DOLUNAY 15 AĞUSTOS 2019 VE BURÇLAR ÜZERİNE ETKİLERİ

Kova burcunun 22.derecesinde saat 15:29’da dolunay meydana gelecek. Dolunaylar sonuçlanma enerjisi taşır iyi ya da kötü sonuca ulaşırız olaylar görünür hale gelir. On beş gün boyunca etkili olacak dolunay Ateş burçlarını (koç, aslan, yay) ve Hava burçlarını (İkizler, terazi ve kova) daha fazla etkileyecek. Kişisel gezegenleri dolunay derecesine +- 3 derece yakınlıkta olanlar da daha fazla etkilenecekler arasında. An haritasında yay burcu yükseliyor ve yöneticisi Jüpiter yükselen derecesine yakın yer alıyor. Jüpiter bolluk, bereket, iyi şans, büyüme ve gelişme enerjisi veriyor. Ay kova burcunun 22.derecesinde haritanın 3.evinde yer alıyor. İletişim, kardeşler, kuzenler ve yakın akrabalarla ilişkiler, eğitim alma ya da verme, yakın çevre gezileri, sosyal medya konularında toplumsal ve grup çalışmaları yapmak, teknoloji, icatlar, elektrikli ve elektronik aletler, toplumsal fayda getiren çabalar, astroloji, konularına vurgu yapıyor. Güneş haritanın 9.evinde 22.derece aslan burcunda yer alıyor ve Venüs’le kavuşuyor. Aslan burcu stelyumu (üç ve üçten fazla gezegenin aynı burçta bulunması) var. Marsta aslan burcunda yer alıyor. Gökyüzünde güçlü bir Aslan burcu vurgusu var. Kendini ortaya koyma sahnede olma, yönetsel faaliyetlerde bulunma sıcak ve samimi bir şekilde tarzını, tavrını ve gücünü göstermek şeklinde ortaya çıkıyor. Venüs’ün dolunay haritasında güneşle kavuşumu sevgi, aşk ve ilişkilerde duyguların önemli olacağını vurguluyor. Mars harekete geçme enerjisi şeklinde ani dürtüsel eylemlerde bulunmayı gösteriyor. Yurtdışı işler, yabancılarla ilişkiler, yüksek öğrenim akademik çalışmalar, hukuksal konular, dış ticaret ve pazarlama, eğitim ve yayıncılık alanlarında kendini gösterme, harekete geçme, aksiyon alma gündemimizde. An haritasında yer alan  açılardan Ay Venüs karşıtlığı sevgi aşk ve ilişkilerde ani duygu değişimleri sonucunda kova burcunun daha doğal daha mesafeli daha ben den öte biz’e yönelik sevgi ve ilgisinin bulunması karşı tarafta sıcak ateşli ve sevilmek isteyen Venüs’le karşıtlık yaparak daha önce ben ben’i sev benimle ilgilenen dercesine bir açı yapıyor. Merkür Uranüs karesi ise her an beklenmedik ani olaylar ve gelişmelerle karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Fikirlerimiz ve düşüncelerimizi açıkladığımız durumda ani reaksiyonlar ve tepkiler alabilir yön değişikliğine gidebiliriz. Jüpiter Neptün karesi ise aşırı iyimserliğimize hedeflediğimiz sonuçlara ulaşmada ve ideallerimize biraz ayaklarımızı yere bastırmak istiyor gerçeklere ulaşmak için Neptün geri harekette olduğu için biraz dur bak etrafında neler oluyor  her şey toz pembe değil diyor.

Kova Aslan aksında yer alan dolunay bize egonun kendini üstün görmenin kibirin ben olmanın bireyselliğin sevginin aşkın yanı sıra bir de biz olmayı hümanizmi insancıllığı toplum yararına bir şeyler yapmayı toplumsal çalışmaları ve toplumsal faydayı deneyimlememizi  gösteriyor. Bütünün içinde kaybolmak bireyselliğimizi koruyarak  da bunu başarabiliriz. Venüs sevgi aşk ve ilişkiler hayatının merkezinde diyor ancak karşısındaki kovadaki ay özgürleşmenin isyankarlığın bağımsızlığın bağımlı olmadan bağlı olmanın vurgusunu yapıyor.

Burçlar bu dolunaydan  nasıl etkileneceği konusunda yükselen burcunuza göre okumanızı öneririm. Yükselen burcunu bilmeyenler güneş burçlarına göre okuyabilirler.

KOÇ BURCU VE YÜKSELEN BURCU KOÇ OLANLAR

Sevgili koç burcu ve yükselen burcu koç olanlar dolunay sizin 11.evinizde yani sosyal çevre arkadaşlar dernekler ve klüpler, umutlar evinizde gerçekleşecek. Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde daha farklı yaklaşımlar sergileyebilirsiniz. Grup çalışmaları ve sosyal sorumluluk projelerinde görev alabilirsiniz.

BOĞA BURCU VE YÜKSELEN BURCU BOĞA OLANLAR

Sevgili boğa burcu ve yükselen burcu boğa olanlar dolunay sizin iş hayatı ve kariyer evinizde gerçekleşecek. İş hayatında yaptığınız projeler ve verdiğiniz tekliflerin sonucunu alabilirsiniz. Çalışanlar ise terfi ve başka bir şirkete transfer olabilirler.

İKİZLER BURCU VE YÜKSELEN BURCU İKİZLER OLANLAR

Sevgili ikizler burcu ve yükselen burcu ikizler olanlar dolunay sizin yurtdışı işler yabancılarla ilişkiler, yüksek öğrenim akademik çalışmalar, hukuksal konular alanınızdan etkileyecek. Yurtdışı seyahatlere çıkabilir, yurtdışında eğitim almak için başvurduysanız onun sonucunu alabilirsiniz. Yurtdışı müşterilerle ilgili tekliflerinizin değerlendirilmesi belli olabilir. Davanız varsa eğer sonuçlanabilir bu süreçte.

YENGEÇ BURCU VE YÜKSELEN BURCU YENGEÇ OLANLAR

Sevgili yengeç burcu ve yükselen burcu yengeç olanlar dolunay sizin kredi, borç, alacak, başkasının parasını yönetme nafaka, miras alanınızdan etkileyecek. Kredi başvurusunda bulunduysanız sonucu belli olabilir. Başkasının eş, anne, baba, ya da broker olarak diğer insanların paralarını yönetebilir onlara finansal destek verebilirsiniz.

ASLAN BURCU VE YÜKSELEN BURCU ASLAN OLANLAR

Sevgili aslan burcu ve yükselen burcu aslan olanlar dolunay sizin ikili ilişkiler ve ortaklıklar etkileyecek. İkili ilişkilerde iyi ya da kötü sonlanmalar elde edeceksiniz. İlişkinizde yolunda gitmeyen konular varsa onları konuşabilir yürütemezseniz bitirebilirsiniz. Ya da söz nişan evlilik gibi ilişkiyi tamamına erdirme konusunda karar alabilirsiniz.

BAŞAK BURCU VE YÜKSELEN BURCU BAŞAK OLANLAR

Sevgili başak burcu ve yükselen burcu başak olanlar dolunay sizi gündelik işler ve sizin için çalışanlar alanınızdan etkileyecek. Gündelik işlerinizde toplumsal yarar güden çalışmalar yapmak hoşunuza gidecek. Sağlık konusunda kalp, damar ve tansiyon hastalıklarına karşı dikkatli olmak gerekecek.

TERAZİ BURCU VE YÜKSELEN BURCU TERAZİ OLANLAR

Sevgili terazi burcu ve yükselen burcu terazi olanlar dolunay sizi sevgi, aşk ve ilişkiler, çocuklar, hobiler, spekülatif kazançlar alanınızdan etkileyecek. Hoşlandığınız biri varsa o kişiyle flört edebilirsiniz. İlişkisi olanlar için ilişkilerini daha ileri boyuta taşıma olasılığı yaşanabilir. Çocuklarınızla grup çalışmalarında yer alabilirsiniz.

AKREP BURCU VE YÜKSELEN BURCU AKREP OLANLAR

Sevgili akrep burcu ve yükselen burcu akrep olanlar dolunay sizi aile bireyleri ile olan ilişkiler, ev ve yerleşim yerinden etkileyecek. Aile bireylerinizle birlikte ilişkilerinizi değerlendirip ortak karar alabilirsiniz. Eviniz ve yerleşim yerinizde güzelleştirme ve değişiklik yapmayı düşünebilirsiniz.

YAY BURCU VE YÜKSELEN BURCU YAY OLANLAR

Sevgili yay burcu ve yükselen burcu yay olanlar dolunay sizi iletişim, eğitim, yakın çevre gezileri, sosyal medya, kardeşler, kuzenler ve yakın akrabalar alanından etkileyecek. İletişiminiz artabilir sosyal medyada aktif yer alabilirsiniz. Kardeşlerinizle olan ilişkilerinizi düzenleyip geliştirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU VE YÜKSELEN BURCU OĞLAK OLANLAR

Sevgili oğlak burcu ve yükselen burcu oğlak olanlar dolunay sizi kendi kazandığınız para alanınızdan etkileyecek.  Para kaynaklarınızı arttırmak için yaptığınız işlemlerin sonuçlarını alabilirsiniz. Yatırım yapmak için araştırma yapabilir en fazla gelir getiren alanlara yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

KOVA BURCU VE YÜKSELEN BURCU KOVA OLANLAR

Sevgili kova burcu ve yükselen burcu kova olanlar dolunay sizin birinci evinizde oluyor. Kişiliğiniz, karakteriniz, projeleriniz, yetenekleriniz ve dış görünüşünüzde değişiklik yapabilirsiniz. Daha önce başladığınız işlerinizin sonuçlarını alabilirsiniz. Yetenekleriniz ve projelerinizle ilgili verdiğiniz tekliflerin sonucu  belli olabilir.

BALIK BURCU VE YÜKSELEN BURCU BALIK OLANLAR

Sevgili balık burcu ve yükselen burcu balık olanlar dolunay sizin bilinçaltı, arkanızdan dönen işler, kapalı yerlerde geçen çalışmalar, hastaneler ve hapishaneler alanınızdan etkileyecek. Arkadan dönen işleri öğreneceksiniz. Bilinçaltınızı aktif hale getirmek için çalışmalarda bulunabilirsiniz.

By |2019-08-15T14:49:11+00:0015 Ağustos , 2019|Burç Yorumları, Genel, Güncel Yazılar|Yorum yok

Siz de fikrinizi belirtin